Co oznacza taki wynik badania EEG głowy u 28-latki?

Wynik badania eeg głowy. Opis badania: czynność podstawowa występuje pod postacią symetryczny g fal alfa 10hz o amplitudzie do 30 nV Rz obecną. W okolicy czołowej przeważa niskonapieciowa czynność szybką beta 14-18 Hz. Hw i fotostymulacja nie zmienia zapisu. Proszę o wyjaśnienie tego zapisu. Eeg było robione że względów na ból oraz zawroty głowy. Dziękuję.

Witam! Przytoczony przez Panią opis badania EEG jest prawidłowy i opierając się na tym badaniu nie ma powodów do obaw. Jednak EEG jest tylko jednym z badań dodatkowych i bywa, że pewien odsetek ludzi zdrowych ma EEG nieprawidłowe, a bywa też odwrotnie. Diagnozowaniem i leczeniem powinien się zająć lekarz, który się Panią opiekuje. Powodzenia. W. Łuczkowski.