Co oznacza ten poziom progesteronu?

Witam. Proszę o informację. Progestreon w fazie lutealnej 23dzien cyklu 87.10 nmol/L.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Prawidłowo, że wykonywane są badania hormonalne w poszczególnej fazie cyklu płciowego. Nie wspomniała Pani jednak, dlaczego przeprowadzono wspomniane badanie oraz, czy występują jakieś dolegliwości.

Biorąc pod uwagę przedstawiony wynik hormonu, można by stwierdzić, że został przekroczony poza wyznaczoną granicę normy referencyjnej. Prawidłowa wartość powinna mniej więcej wynosić do 24 ng/ml.

Przyczyn takiego stanu może być wiele, ale powinno się wykonać dalszą diagnostykę, aby móc wykluczyć inne schorzenia.

Charakterystycznymi objawami są przede wszystkim: liczne obrzęki, gromadzenie się wody w organizmie, tendencja do tworzenia się żylaków, problemy z zajściem w ciążę, a także nieregularne miesiączki.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem ginekologiem oraz endokrynologiem. Specjalista po analizie dotychczasowej diagnostyki zdecyduje o dalszych krokach.

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/progesteron

https://portal.abczdrowie.pl/6-znakow-swiadczacych-o-tym-ze-twoje-hormony-starzeja-sie-za-szybko-jak-to-zmienic

https://parenting.pl/progesteron-mozna-pomoc-zapobiegac-poronieniom

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.