Co oznacza ten wynik AMH?

Witam. Od roku staramy się z mężem o dziecko. Bezskutecznie. Ginekolog zlecił mi badania. Oto wyniki: wit. D 37,20, TSH 0,787, FT4 1,08, FSH 7,12, LH 8,00, Prolaktyna 10,69, AMH 6,5. Niepokoi mnie wynik AMH bo z tego co czytałam może on świadczyć o policystycznych jajnikach. Bardzo proszę o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Wynik powinien zinterpretować Pani ginekolog z uwzględnieniem Pani stanu klinicznego i dodatkowych badań. Wtedy będzie mógł postawić diagnozę. Pozdrawiam!