Co oznacza wynik kolonoskopii 24-latki?

Kolonoskopia z biopsja. Kobieta 24 lata. Zdiagnozowano silna anemię na poziomie 5,5 hemoglobiny. Krwawy stolec. Wyniki kolonoskopii: małe żylaki wewnętrzne odbytu, poza tym stan prawidłowy. Instrument wprowadzono do niezmienionej katnicy. Zastawa Bauhina prawidłowa. Błona śluzową jelita grubego lśniąca. W zgieciu esiczo-odbytniczym na szczycie faldu błona śluzową guzkowato zmieniona. Pobrano liczne wycinki do badań. Czy błona guzkowato zmieniona oznacza raka?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie wycinków aby moc się wypowiedzieć . Sadze ze konieczna jest także gastroskopia w diagnostyce anemii a czy krwawienia miesięczne są bardzo obfite?