Co oznacza wynik morfologii w 28. tygodniu ciąży?

Witam. Jestem w 28. tyg ciąży. Wczoraj otrzymałam wyniki morfologii, testu obciążenia glukozą i moczu. Dwa pierwsze są bez zastrzeżeń, ale są pewne nieprawidłowości w moczu. Otóż to co jest poza normą: przejrzystość: l. mętny ciała ketonowe: 1 mmol/l nabłonki płaskie: pojedyncze co kilka pól widzenia Pasma sluzu: liczne Leukocyty: 0-2wpw Erytrocyty swieze: 1-2wpw Erytrocyty wyługowane: 1-2wpw Bakterie: nieliczne Składniki mineralne b.liczne szczawiany Ca Mam się czym martwić? Wizytę u swojego ginekologa mam za kilka dni, a nie mogę się z nim skontaktować tel. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Taki wynik badania moczu nie wskazuje na stan zapalny układu moczowego, ale powinna Pani wypijać dużą ilość płynów dziennie - co najmniej 2 litry. Oczywiście lekarz prowadzący również oceni to badanie i w oparciu o Pani stan kliniczny zastosuje odpowiednie zalecenia.