Co oznacza wynik MR lędźwi 45-latki?

Witam.jestem 45 letnią kobietą.mialam robiony rezonans magnetyczny kręgosłupa lędzwiowego. Prosiłbym o interpretacje wyniku."lordoza ledzwiowa zniesiona.wysokosc isygnal trzonow zachowana.na poziomie L4/L5 grzbietowe dwuboczne uwypuklenie materiału krążka międzykręgowego spływające otwory międzykręgowe bez ucisku na struktury nerwowe.bez ograniczenia kanału kręgowego. Na poziomie L4/L5 grzbietowa centralna przepuklina krążka międzkręgowego ograniczajaca kanał kregowy do 10-11mm z impresja korzeni L5.niewielkie zmiany zwyrodnieniowe przyleglych blaszek granicznych typu Modic I Na poziomie L5/S4 grzbietowa centralna przepuklina krążka międzykręgowego migrujaca w dół na 3-4mm z uszkodzeniem piersciania włóknistego ograniczajaca kanał kręgowy do 10-11mm przylegająca do korzeni S1.nie mozna wykluczyc ich draznienia.niewielkie zmiany zwyrodnieniowe przyleglych blaszek.stozek rdzenia o prawidlowym sygnale.

Opisano liczne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, do konsultacji z neurochirurgiem lub rehabilitantem w zależności od dolegliwości bólowych. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.