Co oznacza wynik testu ANA2: p/p cetromerowe?

Witam, Co oznacza wynik testu ANA2: p/p cetromerowe (czyli wynik pozytywny) oraz dsdna ( ) (czyli wynik graniczny). Pozostałe wyniki testu w normie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

To oznacza tylko, że wykryto przeciwciała przeciwjądrowe, które występują w wielu chorobach reumatologicznych. Bez znajomości Pani stanu klinicznego i przyczyn wykonania badania nie da się go zinterpretować.