Co oznacza wynik USG dopochwowego u 36-latki?

Witam. Chcialabym interpretacje badania USG dopochwowego jajnikow. JP: wym.38x20mm z nieregularnym echem miejsce po peknietej torbielce. JL: 35x21mm. Struktura prawidlowa obu jajnikow.Zatoka douglasa: stwierdzono slad plynu. W miednicy mniejszej tworow patologicznych nie stwierdza sie.Miesien macicy jednorodny. Endometrium o szer.5mm o rownych obrysach jednorodnych z echem srodkowym.Trzon macicy w przodozgieciu prawidlowy.Jama macicy bez znieksztalcen. Dodam ze 3 miesiace temu pekl mi torbiel i dostalam tab. antykoncepcyjne jednak caly czas boli mnie podbrzusze i prawy jajnik (bol klujacy) ktory promieniuje mi do pachwiny i nogi oraz do posladka. Czym ten bol wystepujacy caly czas moze byc spowodowany? Podobno po peknieciu torbieli bol ustepuje.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje wykonać badanie ogólne moczu i usg jamy brzusznej następnie Ew diagnostyka kręgosłupa i stawów krzyżowo biodrowych konieczna wizyta u lekarza rodzinnego