Co oznacza zapis badania USG ognisko słabo lub dobrze, średnio, mocno wysycone?

Witam, Chciałabym się dowiedzieć o „wysyceniu” w diagnostyce usg. Ognisko słabo lub dobrze, średnio, mocno wysycone. Co to znaczy? Jak się ma do nowotworów złośliwych ? I co to w ogóle znaczy w jaki sposób jest zmiana wysycona. Jest to porównanie odcienia szarości w stosunku do pozostałych tkanek, czy czego innego. Chodzi mi głowie o interpretacje pod kontem tego wyniku: Watroba nie powiększona o nieznacznie wzmożonej echogennosci z cechami stłuszczenia. W prawym płacie watroby słabo wysycone ognisko hyperechogenne o nierównych granicach wielkości 22 x 12 mm. Było wykonywane badanie tomografem komputerowym z kontrastem lecz z kolei na tym badaniu lekarz nie wspomniał o żadnej zmianie. Wcześniej usg zmiana była mniejsza. TK I nic i teraz na tym usg taki wynik jak powyżej. Wiem ze większośc zmian złośliwych zmian ma nierówne granice lecz naczyniak jest wyjątkiem, ale jak się to ma z tym wysyceniem? Lepsze jak jest słabo czy dobrze wysycone ? I ogólnie definicje wysycenia w diagnostyce. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze przy tak opisywanej zmianie wskazane jest wykonanie badanie rezonansem magnetycznym , wskazana jest wizyta u lekarza gastroenterologa lub hepatologa i odpowiednia diagnostyka