Co oznaczają objawy ucisku i ciągnięcia w dłoni?

Co mogą oznaczać te objawy i czy się jakoś łączą? Prawa dłoń. Objawy: ból kciuka przy zginaniu oraz przy podstawie i uczucie ucisku, uczucie ucisku i "ciągnięcia" po wewnętrznej stronie dłoni na całej powierzchni, uczucie klucia, pieczenia, od czasu do czasu opuchlizny kłąbu i okolicy, ból nadgarstka po lewej str, który często promieniuje do przedramienia, przeskakiwanie w obu nadgarstkach. Długo to trwa. W przeszłości kciuk był nie raz kontuzjowany, ale lekko, nadgarstek raz też, lekko.

Witam!
Należy zrobić badanie EMG i przewodnictwo nerwowe w kk. górnych. Chirurg ortopeda może ocenić ew, zwężenie cieśni nadgarstka i ew. zabieg.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.