Co oznaczają takie wyniki badań przy zawrotach głowy?

Mam 43 lata mam ciągłe bóle głowy zawroty zachwianie równowagi słabą koncentrację tracę siły robiłam wyniki leukocyty 1012.17(3.96-10.04) neutrocyty 7.63(1.56-6.13)monocyty 0.81(0.24-0.76) ig 0.11(0.00-0.03)erytrocyty3.58(3.93-5.22) hemoglobina 10.8(11.2-16.7) hematokryt 32.3(34.1-44.9) odsetek mikrocytów1.30(0.20-4.44) odsetek makrocytów 2.80(3.32-4.76)żelazo 31(50-170) ferrytyna 52.3(10-291) bardzo proszę o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Z racji odległości trudno jest dokładnie ocenić Pani stan zdrowia, dlatego też na wstępie zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem internistą lub hematologiem. Specjalista po przeprowadzonym wywiadzie, badaniu przedmiotowym oraz analizie wszystkich wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Biorąc natomiast pod uwagę przedstawione wyniki badań, można by stwierdzić, że wystąpił obniżony poziom niektórych parametrów. Świadczyć to może o wystąpieniu anemii. Niedokrwistość ta powinna być leczona odpowiednimi preparatami, a także właściwą dietą bogatą w warzywa zielone, sok z buraka czy czerwone mięso.

Można również rozszerzyć diagnostykę o USG jamy brzusznej, a także oznaczenie poziomu prób wątrobowych, witaminy B12, transferryny oraz kwasu foliowego.

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-anemii

https://portal.abczdrowie.pl/anemia

https://portal.abczdrowie.pl/niska-hemoglobina-objawy-normy-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.