Co oznaczają te wyniki badań przy podrażnionym gardle?

Dzień dobry .Proszę o informację o czym mogą świadczyć podwyższone eozynocyty 8,8%, monocyty 9%, bazocyty 1,5% oraz niskie neutrocyty 34,7%? Czy może być to alergia? Ostatnio długo męczył mnie katar .Lekarz przepisał mi lek Clatra ,po którym katar minął. Ale miewam teraz uczucie zatkanego nosa bez kataru oraz podrażnione gardło. Proszę o odp.Dziękuje

Podwyższone miano eozynofili świadczy najczęściej o chorobach na tle alergicznym. Proszę przede wszystkim zidentyfikować czynnik uczulający (substancja z otoczenia, bądź składnik pokarmowy).