Co oznaczają wyniki badań hormonów płciowych u 30-latki?

Witam. W 23. dniu cyklu wykonałam badanie androstendionu i wyniósł: 4,66 ng/ml i 17-OH progesteronu: 5,83 ng/ml. Czy przy regularnych cyklach i przy bezproblemowemu zajściu w ciąże (3 lata temu) muszę podjąć leczenie ? Zamierzam wykonać jeszcze na własną rękę usg nadnerczy, by sprawdzić czy występuje u mnie przyrost kory nadnerczy. Od dziecka miałam więcej włosków. Córcia też ma trochę więcej włosków niż inne dzieci. Prawdopodobnie jest to ta cecha dziedziczna. Od półtora roku zwiększył mi się też łojotok. Proszę o radę.

Bez podania jednostek miar w jakich zostały wykonane badania i norm wyników (każde laboratorium z reguły ma inne) nikt Pani nie zinterpretuje podanych wyników badań. Proszę zawsze je podawać obok wyników. Radzę najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z endokrynologia.