Co oznaczają zaniki korowe w mózgu?

Witam u syna wieku 4 lat w rezonasie wyszło zanik korowe w obydwu polkulach mózgu objaw ma taki ze ma zaburzona koordynację wzrokowa ruchowa i zaburzona mowę miał wtedy jeszcze robione eeg głowy ale żadnych zaburzeń i wykazało chodzimy na terapię i stan się polepsza tylko że gorzej mowa logopeda twierdzi że jest niska sprawność artykylacyjna i może być też wtym afazja motoryczna mowy dodam że syn ma teraz 8 lat.

Lek. Michał Lenard

Zaniki korowe oznaczają utratę części komórek nerwowych mózgu, co powoduje opisane przez Panią objawy. Wynik badania wraz z opisem musi ocenić neurolog dziecięcy, który spróbuje znaleźć przyczynę tego stanu i zaproponuje odpowiednie postępowanie. Pozdrawiam!