Co powoduje zgagę i wypieki na twarzy przy stosowaniu leków na nadciśnienie?

Witam mezczyzna 30 lat.Od 4 mies biore leki na nadcisnienie amlodipine i ramapril.Po 3 mies ustabilizowalo mi sie do 120/80 lecz od 3 tyg mam 140/90 i ciagle zaparcia,zgage i straszne zmeczenie.Wypieki na twarzy nagle i wzrost cisnienia 3 godz po posilku.Biore od 2 mies omeprazol i troche bylo lepiej,ale czasem mi rece dretwialy i mam brak koncentracji.Ciagle o tym wszystkim mysle i sie denerwuje.Puls mam maksymalnie do 70,ale klucie pod mostkiem przy wysilku jest silne.Prosze o odp

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu . Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć