Co robić, by ratować związek na odległość?

Jestem w związku na odległość, przez pracę mojego chłopaka i moje studnia widujemy się na jeden, maksymalnie dwa weekendy w miesiącu (na dwa dni). Jesteśmy ze sobą 2 lata, ale ostatnio coś zaczęło się psuć, czuję jakby mu nie zależało. Kiedyś przyjeżdżał do mnie z samego rana a teraz jeśli pojawi się koło 16 to jest dobrze, a i tak nie poświęca mi swojej uwagi. Rozmawiałam z nim o tym wielokrotnie, mówiłam jak się czuję, tłumaczyłam i nic - mówi że szukam problemów. Co robić by to ratować?

Być może on rzeczywiście ni widzi problemu i taki układ jest dla niego dobry. Ale rozumiem, że Pani ma inne potrzeby. Może zamiast mówić i niepokoju związanym w tym, że "coś się psuje", warto chłopakowi powiedzieć o tym, co Pani czuje i czego potrzebuje oraz oczekuje. Np dłuższych wizyt, większej uwagi (a także na czym ta uwaga miałaby polegać) itp. Jasna komunikacja i odnoszenia komunikatów do "ja" (czyli swoich uczuć i potrzeb) często przynosi pożądany efekt lub daje informacje dotycząca jakości relacji i możliwości jej przetrwania.

Witaj. Cóż mogę powiedzieć. Nie znam dokładnie całej sytuacji problemowej u was. Co mogę Pani zaproponować? Proszę skorzystać z porady terapeuty przeznaczonych dla par. Jeśli chcielibyście Państwo skorzystać z formy internetowej to mógłbym pomóc.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
http://blog.psychopedagog.eu
http://facebook.com/gabinetdawidkk/

Terapie i konsultacje on-line.
http://psychopedagog.eu/terapia-online/