Co robić z tym tępym bólem okolicy żeber?

Od czterech dni towarzyszy mi tępy ból w dolnej okolicy żeber przy prawym boku. Ból ten nasila się przy korzystaniu z ubikacji, co utrudnia wypróżnianie. Dodatkowo stwierdzono u mnie wcześniej (tj. ponad 4 lata temu) zaburzenie 2pracy zwieraczy, co także ma wpływ na zaburzone wypróżnianie, aczkolwiek przez ten ból w dolnej okolicy żeber z prawej strony ciała nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. W przy niektórych próbach wypróżnienia pojawia się śluz, którego jest więcej niż zazwyczaj. Proszę o informację, do jakiego lekarza - specjalisty powinienem udać się po pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Rozumiemy Pana niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Opisane objawy mogą świadczyć o wielu przypadłościach, dlatego w pierwszej kolejności zalecamy stacjonarną konsultację z lekarzem gastrologiem.

Specjalista po dokładnym wywiadzie, jak i badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszym postępowaniu i diagnostyce.

Warto byłoby wykonać w pierwszej kolejności pełną morfologię krwi wraz z CRP, określenie poziomu prób wątrobowych, kreatyniny, lipazy, amylazy oraz fosfatazy zasadowej w surowicy krwi.

Ponadto można by rozważyć przeprowadzenie USG jamy brzusznej i kolonoskopii, aby ocenić stan dolnego odcinka przewodu pokarmowego.

Możliwe, że taka dolegliwość bólowa ze strony żeber związana jest ze stanem zapalnym jelit i utrudnionym wypróżnianiem się.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeber

https://portal.abczdrowie.pl/odbyt

https://portal.abczdrowie.pl/czym-objawiaja-sie-choroby-przewlekle-jelit

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.