Co robić z tymi zmianami po lewej stronie odbytu?

Od kilku lat mam zmiany na lewej czesci okolic odbytu. Zmiana łuszczy sie, swędzi. Chciałbym to wkoncu wyleczyć bo wydaje mi się że rozrosła się znacznie na przestrzeni lat. Czy ktos może zdiagnozować i pomóc w leczeniu?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jedyną osobą, która może zdiagnozować problem oraz zalecić odpowiednią kurację jest lekarz. Może Pan udać się do lekarza rodzinnego lub bezpośrednio do dermatologa, który zajmuje się leczeniem wszelkich zmian skórnych.

Opisane przez Pana objawy mogą wskazywać na grzybicę odbytu. W przypadku tej choroby pojawia się silne swędzenie, ból oraz pieczenie okolic odbytu. Więcej o tym schorzeniu przeczyta Pan pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-odbytu.

Świąd odbytu może również świadczyć o infekcji bakteryjnej, chorobie hemoroidalnej, wypadaniu odbytnicy lub szczelinie odbytu. W związku z tym konieczna jest wizyta u specjalisty. Bez niej niemożliwe jest skuteczne leczenie.

Podobne pytanie znajdzie Pan tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luszczenie-sie-skory-na-odbycie-i-miedzy-jadrami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.