Co to za duszności?

Witam. Od pewnego czasu nękaja mnie dosyć gwałtowne ataki duszności. Kilka razy zdażyło mi się, że po kichnięciu przez mniej więcej półminuty nie mogłem złapać tchu. Byłem z tym u lekarza ogólnego, ale stwierdził, że nie spotkał się z takim przypadkiem. Duszności są bardzo nie przyjmene. Proszę o odpowiedź, czy może to być astma i czy przy astmie wystepują podobne objawy? Pozdrawiam. Robert

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Panie Robercie!

Duszność jest rzeczywiście charakterystycznym objawem astmy, jednak towarzyszyć może również innym zaburzeniom. Na podstawie przedstawionych informacji nie mogę wypowiedzieć się, czy w Pana przypadku można mówić o astmie. Chorobę można rozpoznać na podstawie typowego wywiadu, badania przedmiotowego oraz badań czynnościowych, m.in. spirometrii.

Pozdrawiam serdecznie