Co znaczą wyniki badań 8-tygodniowej córki?

Odebrałam wyniki badań krwii mojej 8 tygodniowej córki. Martwią mnie niektóre parametry. RBC 3,48 [10*6/uL] MCV 92,5 [fL] MCH 32,8 [pg] RDW-SD 47,6[FL] PLT 565[10*3/UL] wart. B. NEUT 1.26 NEUT%14,6 Wart B. LYMPH 6.28[10*3/ul] LYMPH % 71,8 Nie ukrywam, że trochę się martwię. Pola miała podwyższone CRP po urodzeniu, lecz zaczęło spadać i wypisano nas ze szpitala bez podawania antybiotyku. Bardzo proszę o odpowiedź.

Tomasz Szatkowski Pediatria

Liczba czerwonych krwinek, czyli RBC mieści się w normie, podobnie jak MCV i MCH. Wewnątrzłonowo (gdy dziecko znajduje się u mamy w brzuchu) wytwarzana jest inna, płodowa hemoglobina. Przez ok. trzy miesiące ta hemoglobina jest zmieniana w standartowy, "dorosły" jej rodzaj. W związku z tym rozpadają się także erytrocyty, które są różnej wielkości, aby w wieku ok. 3-4 miesięcy przyjąć wielkość standartową. O tym świadczy parametr RDW-SD. Wartość płytek jest nieznacznie podwyższona- nie przejmowałbym się tym. Co do ilości neutrofili- prawidłowo, ich liczba powinna przekraczać 1,5 tysiąca- czy u dziecka nie było wcześniej infekcji? Albo w chwili obecnej? Świadczyć może o tym właśnie podwyższona liczba płytek krwi, obniżony poziom neutrofili a także, nieznacznie podwyższona liczba limfocytów. Sugerowałbym wykonanie rozmazu mikroskopowego krwi obwodowej.
Pozdrawiam