Co znaczy mój wynik po konizacji szyjki macicy?

Jestem po konizacji. Proszę o interpretację wyników. Błona śluzowa tarczy szyjki pokryta nabłonkiem paeaepidermalnym z cechami zwyrodnienia koilocytarnego. Przy jednym z brzegów wycinka, w link cięcia, nagłówek wykazuje cechy dysplazja średniego stopnia. Błona śluzowej kanału szyjki macicy budowy histologicznej zwykłej.

Lek. Paweł Szadkowski

Wynik wskazuje na obecność nieprawidłowych komórek, które same w sobie nie stanowią raka, ale gdyby nie zostały usunięte, mogłyby ulec transformacji nowotworowej. Obecność zwyrodnienia koilocytarnego wskazuje na infekcję HPV. Z wynikiem proszę się udać do ginekologa.