Co zrobić, aby 5-miesięczne dziecko było spokojniejsze?

Witam, jestem mamą małego Igora. Syn ma 5miesięcy. Mam pytanie, a mianowicie mały ciągle kwęka, marudzi, nie potrafi się zająć sobą choćby na chwilę, zabawki nudzą go po 2 minutach. W nocy wstaje 4-5 razy przy czym raz nie potrafi zasnąć godzinę-półtora. Mały w dzień położony na plecki za chwilę odwraca się na brzuch po czym zaczyna kwękać. W nocy zaczyna układać się na brzuchu do spania,Czy to normalne???co zrobić aby mały był spokojniejszy???proszę o odpowiedź

Dzieci są różne- jedne chętnie zajmują się zabawkami, inne potrzebują towarzystwa, czy nawet zabawiania przez dorosłego. Doświadczyłam tego zarówno w praktyce psychologicznej, jak i osobiście z opowieści znajomych mam.
Czasem w takich sytuacjach rozwiązaniem bywa chustowanie maluszka- może on przebywać cały czas w towarzystwie, ogląda zmieniający się świat, a mama zyskuje dwie wolne ręce.

Witam. Problem nie jest chyba z dzieckiem tylko z pani wyobrazeniem o małym dziecku. Niemowlęta tak się zachowują, to żywe istoty stale ruszające się i absorbujące. Gdyby taki nie był, to wtedy byłoby źle. Takze trzeba zmienić myślenie o macierzyństwie, wiecej się dowiedzieć o rozowju dzieci i ich zachowaniach.
Magdalena Brabec