Cysta na jajniku, polip i pęcherzyk 2 mm

Witam, nie wiem co myśleć: wynik HCG-ilościowo 876,43mUL/ml, a dodatkowo lekarz stwierdził: cystę na jajniku 50mm i dziwną strukturę (jakby mazy) na drugim. A oprócz tego jeszcze polip...Zarodka jeszcze nie widać, jest ponoć 2mm pęcherzyk, który może okazać się ciążą, ale póki co nie stwierdzono. Miesiączkę miałam 27.stycznia. Ciąża czy nowotwór? A może coś innego? W 2009 roku miałam już wycinaną cystę z lewego jajnika.. Boje się

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest obserwacja aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego.

Aleksander Ropielewski

Należy wykonać pogłębioną diagnostykę. Wartości beta hCG w przypadku nowotworów są znacznie podwyższone (w tym wypadku wartości bardizej zbliżóne do tych spotykanych we wczesnej ciąży). Proszę kontrolować sytuację pod nadzorem ginekologa