Cytologia grupa II u 36-latki

System BETHESDA A. Rozmaz odpowiedni do oceny, ale nie zawiera komórek endocerwikalnych. B. Nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego. C. Niespecyficzna flora bakteryjna. Odczyn zapalny. D. Kontrola cytologiczna po leczeniu przeciwzapalnym. Obraz cytologiczny odpowiada gr. II wg Pap.mojwynik cytologi czy powinnam sie niepokoic

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani,
wynik cytologiczny wskazuje jedynie na stan zapalny i wskazuje na potrzebę leczenia przeciwzapalnego i ponowną ewentualną kontrolę. Proszę także się zgłosić do lekarza ginekologa. Pozdrawiam.