Czerwona plama po opryszce na ustach

Pani Doktor - córka 20 msc złapała opryszczkę leczona była przez 7 dni Neosina 3xdziennie po 4ml. Dzisiaj jest 3 dzień po ostatniej dawce leku i nadal widzę malutką czerwoną plamkę na dolnej wardze? czy oznacza to ze wirus nadal jest aktywny? i NAJWAŻNIEJSZE ile musimy odczekać by zaszczepić się Infanrix 5w1 - jesteśmy już po terminie i nie wiem co robić by było bezpiecznie dla dziecka:(czytałam ze to pochodna ospy (przy ospie wyczytałam 3/6 msc odstępu do szczepien)czy tu też przy opryszczce?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje zgłosić sie do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna odpowiedzieć na wszystkie Pańi pytania.