Częste drgania palców u stóp

Zauważyłam ostatnio, że często "drgają mi" 2 palce u stopy (prawej).W dodatku stały się one jakby bardziej garbate. Magnez zażywam każdy dzień. Dodam, że mam niedoczynność tarczycy. Co może być spowodowane takim stanem ?

Sformułowanie "garbate" sugeruje tworzenie się palców młoteczkowatych. Aby to potwierdzić należy udać się do ortopedy. Tworzeniu palców młoteczkowatych można zapobiegać np. poprzez noszenie odpowiednio szerokiego/obszernego wyprofilowanego obuwia.