Częste zapalenia pochwy - jak się ich pozbyć?

Witam. Od pół roku borykam się  z ciągłymi zakażeniami pochwy. Objawia się swędzeniem i pieczeniem ,u wyjścia pochwy wręcz bólem w tym czasie rezygnuje ze stosunku ponieważ byłby on bolesny. Do tego ostatnio dostaje ostatnio zapalenia pęcherza. Na początku bałam się  pójść do ginekologa wiec mama dawała mi c*** globulki z własnej recepty. W końcu zapisałam termin u lekarza by sprawdzić czy wszystko dobrze. Pani ginekolog powiedziała , że wszystko jest w porządku i jeśli było zakażenie to juz go nie ma. Na to, że brałam globulki od mamy tylko się  uśmiechnęła i powiedziała, że dobrze zrobiłam. Niestety nie skończył się  mój problem juz od pół roku ciągle borykam się  z tym problemem wtedy gdy akurat nie mam okresu mam zakażenie. Do ginekologa nie mogę pójść w tym czasie gdy mam zakażenie ponieważ 2 tyg wcześniej trzeba się  zapisać a ja przecież nie jestem jasnowidzem żeby wiedzieć , że w tym dniu akurat będę mieć zakażenie i pani doktor zobaczyła infekcję. Proszę o pomoc co robić globulki pomagają ale na krótką metę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pisze Pani, że objawy pojawiają się po miesiączce. Zatem -jeśli tylko cykl jest regularny-warto zapisać się z wyprzedzeniem na termin odpowiadający mniej więcej spodziewanemu wystąpieniu objawów. W razie ich nie pojawienia się, zawsze można odwołać wizytę, a w przypadku nawracających dolegliwości warto byłoby pobrać wymaz, by móc leczyć w sposób celowany - to zwiększa prawdopodobieństwo trwałego wyleczenia.

Ponadto przebadać powinien się partner, gdyż nawracanie zakażenia może być spowodowane ciągłym zakażaniem się od niego. Wtedy niezbędne jest leczenie obojga partnerów.
Pozdrawiam