Czy badanie dna oka jest bezpieczne w ciąży?

Witam, jestem w 32 tc ciazy wczoraj miałam wykonywane badanie dna oka poprzez zakrapianie kroplami w celu rozszerzenia zrenic. Moje pytanie brzmi czy to jest bezpieczne dla dziecka? Chciałabym za tydzień lub 2 powtórzyć ten zabieg czy to nie będzie za duzo? Bardzo mi zależy żeby nie zaszkodzić dziecku.

Lek. Paweł Szadkowski

To badanie jest bezpieczne. Jeśli badanie jest konieczne, może je Pani powtórzyć.