Czy bóle głowy mogą być spowodowane boreliozą?

Witam, mam 18 lat, jestem kobietą. Odczuwam przez ostatni tydzień silne bóle głowy i zmęczenie, wracając ze szkoły, dużo śpię, a po obudzeniu normalnie kładę się w nocy. Przyjmowałam leki ponad miesiąc, ale już je skończyłam. Mój wynik badania wyniósł 231,25 RU/ml, oczywiście pozytywny;( Mam pytanie, czy to możliwe, że bóle głowy są od tej choroby? Czy ona nadal postępuje?

Lek. Izabela Brym

Witam.

Ból głowy jak najbardziej może być objawem boreliozy. Zwykle świadczy o limfocytowym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych (stadium wczesne rozsiane) i jest jego jedynym objawem.

Niestety, nie napisała Pani kiedy i w jakich okolicznościach doszło do rozpoznania choroby, jakich przeciwciał dotyczył przedstawiony wyżej wynik (IgG czy IgM), czy kontrolowała Pani ich miano, jak dawkowany był antybiotyk itd. Powinna Pani skorzystać z konsultacji lekarza, który przepisał leczenie oraz lekarza chorób zakaźnych.