Czy brak okresu w przerwie 7-dniowej to normalna sprawa?

Witam, biorę regularnie tabletki od roku. Przez ostatnie dwa miesiące dostawałam okres jeszcze przed ich odstawieniem, co też mnie niepokoiło, ale podobno to normalne. Natomiast w tym miesiącu jest zupełnie odwrotnie, mija 4 dzień od odstawienia tabletek a okresu jeszcze nie dostałam. Czy brak okresu w przerwie 7-dniowej to normalna sprawa czy raczej jestem w ciąży? Zaznaczę jeszcze, że żadna tabletka nie została pominięta, nie zwracałam ani nie miałam biegunki. Proszę o wypowiedź. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co ma Pani jeszcze przed sobą 3 dni przerwy. Sugeruję zatem cierpliwie poczekać na krwawienie. Jeśli nie wystąpi, proszę wykonać test ciążowy oraz ew. skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.