Czy choroba Hashimoto jest dziedziczna?

Witam, Mam Hashimoto i niedoczynność tarczycy. U mojego 5 tyg dziecka w badaniach z krwi żylnej wyszły podwyższone przeciwciała Anty-TPO. Pozostałe wyniki wydają się być w normie. Oczywiście będę umawiać się na wizytę jak najszybciej ale chciałabym też dowiedzieć się czy to świadczy, że moje dziecko również ma po mnie Hashimoto? Wyniki: TSH 2,233 µIU/ml FT3 3,09 pg/ml FT4 0,92 ng/dl anty-TPO 20,69 IU/ml zakres 0,00-5,61 anty-TG 1,29 IU/ml

Szanowna Pani, choroba nie jest dziedziczna, aczkolwiek u potomstwa może występować zwiększone prawdopodobieństwo rozwoju choroby autoimmunologicznej. Co do obecności przeciwciał u dziecka, to zapewne są to jeszcze przeciwciała, które otrzymało od Pani w czasie życia płodowego