Czy ciąża ma wpływ na test Pappa?

Witam, mam nie typowe pytanie. Jestem w 10 tygodniu ciąży, jest to moja pierwsza ciąża. W niedziele byłam na basenie, zaaplikowałam sobie tampon, a w poniedziałek zaczęłam plamić. Przeszło po ok 7h, po tym czasie pojechałam do szpitala, lekarz niczego nie stwierdził i przepisał mi Duphaston, jednak go nie zaczęłam brać. Bardzo skąpe plamienie się pojawia i ból w podbrzuszu i temp. 37 stpni. Mój lekarz prowadzący wyjechał i nie mogę się z nim skontaktować. Chciałam zaznaczyć, ze jestem tez przed wykonaniem testu Pappy i nie wiem jaki to może mieć wpływ na wynik. Co robić?? Czy to może być wina tamponu?

Lek. Michał Lenard

Plamienia i ból w podbrzuszu często towarzyszom pierwszym tygodniom ciąży. Nie będzie to miało wpływu na wynik testu PAPPA. Nie ma powodu do niepokoju. Pozdrawiam!