Czy ciąża może być w mniejszym stadium?

Lekarz stwierdził ciążę u mnie 23 kwietnia ostatnią miesiączkę miałam 10 marca więc ciąża powinna mieć wtedy 6 tydzień dodam że mam nieregularne miesiaczki jednak lekarz ocenił pęcherzyk na 4 tydzień nie było w nim jeszcze zarodka wielkość pęcherzyka wynosiła 5 mm. Poszłam na wizytę ponownie po 3 tygodniach 14 maja niestety usłyszałam zła wiadomości płód nie rośnie rozwija się nie prawidłowo wielkości pęcherzyka 2.34 cm wielkość zarodka 7mm serce bije bardzo słabo lekarz uświadomił mnie że w ciągu tygodnia poronie jeśli to nie nastąpi mam się zgłosić na oddział w poniedziałek 21 kwietnia na łyżeczkowanie. Proszę o odpowiedź czy lekarz może się mylić ? Czy ciąża może być w mniejszym stadium czy to normalne wymiary płodu czy rzeczywiście ze stosuneku pecharza do zarodka wynika że rozwija się nieprawidłowo?

Lek. Michał Lenard

Najprawdopodobniej lekarz miał rację, świadczy o tym nie tylko nieprawidłowy rozmiar zarodka, ale też nieprawidłowa praca serca.