Czy coś mi dolega? Pomocy

Miałam bardzo długo zakażenie dróg moczowych przeszło mi tydzień przed okresem, przez ostanie dwa miesiące mój okres się zmniejszy, nie wiem czemu. Zazwyczaj był obfity i długi tak z 7-8 dni, a teraz trwa 5-6 i jest go mało, dodam że zawsze przechodzę go boleśnie... Co może być spowodowane taka zmiana? Czy to normalne? Mam też wrażenie, że mój brzuch stał się cięższy.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Niestety podała Pani zbyt mało szczegółów by wysnuć konkretne podejrzenia co do Pani dolegliwości. Krótszy i mniej bolesny niż zazwyczaj okres nie musi oznaczać patologii. Szereg czynników takich jak stres, leki hormonalne, infekcje, stosowanie diety, młody wiek może mieć wpływ na nietypowy obraz miesiączki.

Uważam jednak, że konsultacja ginekologiczna jest potrzebna tym bardziej, że tak długo leczyła się Pani z powodu zapalenia pęcherza moczowego. Należy sprawdzić czy nie nastąpił nawrót infekcji. Jeżeli Pani współżyje trzeba wziąć też pod uwagę możliwość zajścia w ciążę.

Pozdrawiam serdecznie.