Brak okresu miesiąc po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie. Przez 4 lata brałam M*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), odstawiłam je 22.03. Dziś jest 27.04 i nadal nic. Dlaczego nie mam okresu??? Zaczynam się martwić. Przed braniem tabletek okres miałam zawsze ok. 30 dnia, a tu już tak długo. Bardzo źle się czuję, cały czas jestem wzdęta, aż mój mąż się śmieje, że przytyłam. Czasem odczuwam delikatny ból jajników. Proszę, pomóżcie, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, szczególnie stosowanych przez długi okres, cykl może nie od razu wrócić do normy. Zaburzenia w regularności pojawiania się miesiączek i owulacji są częstym problemem i mogą utrzymywać się nawet do pół roku po zakończeniu antykoncepcji hormonalnej. Trudno więc przewidzieć, kiedy pojawi się pierwsza miesiączka. Póki co, musi Pani uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli nieregularności utrzymywać się będą dłużej niż pół roku, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam!