Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i brak miesiączki

Witam! Przez dwa miesiące brałam tabletki antykoncepcyjne, lecz źle się po nich czułam i odstawiłam je. Po odstawieniu dostałam normalnego okresu, minął miesiąc, podczas którego współżyłam ze swoim chłopakiem, ale używaliśmy prezerwatyw. Okres powinnam dostać 3 grudnia, a spóźnia się on już 10 dni.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To normalne, że po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych cykl miesiączkowy nie od razu staje się regularny. Jeśli prezerwatywa nie pękła ani się nie zsunęła, nie było możliwości, by zaszła Pani w ciążę. Nieregularne cykle mogą występować jeszcze przez kilka miesięcy. Najdalej po upływie pół roku od odstawienia hormonów wszystko powinno wrócić do normy.

Pozdrawiam serdecznie!