Czy cykl może być zaburzony po przyjęciu tabletki po?

Czy po zażyciu tabletki ,,dzień po’’ okres może zostać rozregulowany i może się opóźniać w następnych miesiącach?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

"Czy po zażyciu tabletki ,,dzień po’’ okres może zostać rozregulowany" tak i nie

" może się opóźniać w następnych miesiącac" nie

Tabletki "dzień po" mogą zaburzać krwawienie miesiączkowe. Krwienie może być bardziej skąpe lub obfite. W większości przypadków tabletka "dzień po" nie wpływa na regularności w cyklu. Nieregularność w cyklu zdarza się, że gdy zostanie zażyta tabletka przed owulacją, wtedy krwawienie opóźni się. Nierzadkim skutkiem ubocznym po przyjęciu tabletki „dzień po” jest wystąpienie plamień lub krwawień międzymiesiączkowych. Wymienione objawy powinny ustąpić do czasu pojawienia się kolejnego krwawienia miesiączkowego, a tym samym rozpoczęcia nowego cyklu. Jeśli miesiączka nie występuje (należy wykonać test ciążowy) lub wysąpi ale jest bardzo obfita i "bolesna",należy zgłosić się do lekarza.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie (rozwijam bardziej temat),również Pani temat został poruszony.

https://www.instagram.com/p/C5Edi0NLFK-/?igsh=MTdubGNzbHdjbjZkdQ==

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska