Czy dieta wpłynie na cholesteror?

Witam chciałam się dowiedzieć czy dieta powinna wyregulować mi cholesterol. Kobieta 32 lata. HDL 1,80 mmol/l >1,2 rekomendacje PTK, LDL 3,22 mmol/l <3,0 u osob z umiarkowanym lub malym ryzykiem. Niestety nie zrobili mi całkowitego. Reszta badan (morfologia, glukoza, zelazo, tsh) w normie

Proszę Pani, tak dieta ma istotny wpływ na profil lipidowy:). Właściwy sposób odżywiania pozwala zadbać o to by m.in. parametry, o których Pani wspomniała znajdowały się w granicach zalecanej normy.