Czy długotrwale głodzenie mogło spowodować insulinooporność?

Witam dlugo chorowalam na anoreksję bulimiczną przez 6 lat moje BMI Bylo 14.Od roku jest prawidlowe.Badania wszystkie są dobre poza insuliną po obciążeniu ,ktora przy po 2 godzinach przy normie 25 jest 58.Czy dlugotrwale glodzenie moglo spowodowac insulinoopornosc?Czy jest to odwracalne?

Zaburzenia odzywiania mogą przejść w zaburzenia metabolizmu glukozy. To może być odwracalne. W takiej sytuacji nalezy zgłosić się do diabetologa celem ustalenia dalszego postępowania.

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Insulinooporność ma wiele przyczyn, jedną z nich mogą być duże wahania stężenia glukozy, a co za tym idzie insuliny we krwi po napadach objadania się. Zachęcam do udania się do dietetyka, aby została ustalona odpowiednia dieta, która może pozwolić powrócić organizmowi do prawidłowego funkcjonowania i reagowania na glukozę. Konieczna może okazać się także współpraca z lekarzem diabetologiem.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Dieta o niskim IG – wpływ na zdrowie
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/dieta-o-niskim-ig-wplyw-na-zdrowie.html?c=5