Czy dobrze się odchudzam? Czy moja dieta jest dobra?

Na czczo wypijam miód rozpuszczony w wodzie. 6.30 śniadanie: zazwyczaj jadam owsiankę i obręby, albo płatki z mlekiem, garść słonecznika. 12.30 II śniadanie kromka chleba razowego z pasztetem, jabłko 15.00 obiad: rosół + duża porcja makaronu/ ryż z warzywami i mięsem/ zupa jarzynowa... 16.00 podwieczorek: jabłko, marchew 18.00 kolacja: biały ser z odrobiną mleka, szczypiorkiem i cebulką/ jogurt naturalny. Oprócz tego codziennie ćwiczę godzinę, oraz piję dużo wody i zielonej herbaty Nie wiem, czy nie jem za mało, lub za dużo, oraz czy moja dieta nie jest zbyt monotonna, lub brakuje jej jakiś składników... Ważę 54 kg, wzrost: 164cm, wiek: 15.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twój wzrost oraz masa ciała znajdują się dokładnie w środku przedziału normy należnej do wieku.
W związku z tym nie ma powodów do redukcji masy ciała.
Chcąc utrzymać optymalną sylwetkę należy konsekwentnie przestrzegać ustalonych zasad.
W utrzymaniu odpowiedniej sylwetki znaczenie ma odpowiednia dieta oparta na zasadach zdrowego żywienia oraz regularna aerobowa aktywność fizyczna.
Twój styl życia oraz sposób odżywiania jest prawidłowy i nie ma powodów do modyfikacji.