Czy dzięki wysokiej temperaturze można schudnąć?

Witam, jestem Sylwia, mam 13 lat, 170 cm wzrostu i ważyłam do tej pory 71 kg. Mieszkam nad morzem i od jakiegoś czasu temperatura powietrza (w dzień) cały czas jest bardzo wysoka (ponad 30 stopni), w nocy również jest bardzo ciepło. Cały czas się pocę, kiedy założę nogę na nogę, to po chwili są mokre. Co parę minut wycieram pot z czoła. Upał trwa od około dwóch tygodni. Wczoraj stanęłam na wadze i okazało się, że ważę 69 kg. Oznacza to, że schudłam 2 kg. Ciekawi mnie, czy to ze względu na temperaturę i pocenie. Czy może to nie ma znaczenia? Po prostu chciałabym się dowiedzieć, czy utratę paru zbędnych kilogramów zawdzięczam temperaturze. ;)
13 LAT ponad rok temu

Witam,

W czasie upałów (podobny efekt daje sauna) wzmożone jest wydzielanie potu, w tym wody, dlatego też łatwo o odwodnienie (zwłaszcza jeśli nie nawadniasz regularnie organizmu).
Woda wchodząca w skład naszego ciała także ma pewną masę.
Pocąc się tracimy wodę, możemy więc obserwować delikatny spadek masy ciała.
Nie jest to jednak tkanka tłuszczowa, którą "gubimy" za pomocą diety i ćwiczeń.
Pamiętaj, żeby regularnie pić (niesłodzone napoje), gdy za oknem panują wysokie temperatury.
Odwodnienie (zwłaszcza ciężkie) może być nawet groźne dla życia.

Pozdrawiam ciepło