Czy faktycznie jestem chroniona przed ciążą?

Witam. Przeszłam z plastrów na tabletki.wzielam pierwsza tabletkę gdy miała nastąpić przerwa w plastrach,czyli w pierwszym dniu.Bylam u ginekologa i stwierdził że powinnam zrobić normalniej l tydzień przerwy i dopiero przyjąc pierwszą tabletkę.Czy jestem hroniona przed ciążą?co mam zrobić?mam dokończyc opakowanie tabletek normalnie i zrobić przerwę ? proszę o pomoc

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym zaraz po odklejeniu plastra zacząć przyjmować tabletki, oraz zastosować dodatkowe metody zabezpieczenia.