Czy idąc na zabieg należy zaprzestać stosowania antykoncepcji?

Za jakiś czas mam zaplanowany zabieg wyprostowania przegrody nosowej. Czy na ten czas muszę zaprzestać stosowania pigułek antykoncepcyjnych?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zabieg korekcji skrzywienia przegrody nosowej może odbywać się przy znieczuleniu miejscowym jak i ogólnym. Optymalnym rozwiązaniem w przypadku znieczulenia ogólnego byłoby ostawienie antykoncepcji hormonalnej. Pełne informacje o przygotowaniu się pacjenta do tego zabiegu powinny zostać udzielone przez lekarza prowadzącego, wykonującego zabieg. Należy pamiętać m.in. o szczepieniu przeciwko WZW typu b.
Proponuję skonsultować problem z lekarzem prowadzącym.

Redakcja abcZdrowie.pl