Czy istnieje ryzyko pęknięcia pięty przez bieganie?

Mam w kości piętowej zmianę na Tk wyszło jako tłuszczak sródkostny ale ortopeda kazał to usunąć. Ponieważ ta zmiana ma 5 cm i istnieje ryzyko pękniecia pięty przez bieganie, którego mam całkowity zakaz. Czy są inne metody niż operacja i pobieranie z biodra kości.? czy operacja jest konieczna?

Witam , trudno jest mi odpowiedzieć autorytatywnie , gdyż nie badałem pacjenta ani nie widziałem obrazów rtg! Proszę słuchać zaleceń lekarzy prowadzących!!! z.żurawski