Czy istnieje takie ryzyko, że to rak macicy?

Dzień dobry. Jestem w sześć miesięcy po porodzie również sześć miesięcy po covidzie. Cała ciąża była zagrożona leżąca w końcu urodziła wcześniaka w siódmym miesiącu od jakiegoś czasu ciągle bolą mnie lędźwie nogi kolana nie zauważyłam opuchlizna żadnych krwawień okropnie boję się że to rak macicy czy istnieje takie ryzyko

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

ryzyka nowotworu nie określa się na podstawie kilku zdań. To poważna choroba, która wymaga poszerzonej i dokładnej diagnostyki.

Objawy, które Pani wymienia mogą wskazywać na wiele różnych przyczyn – nowotwór nie jest jedyną chorobą. Poza tym bóle kręgosłupa lędźwiowego, nóg oraz kolan nie są typowymi objawami raka szyjki macicy. Wśród objawów raka szyjki macicy wyróżnić można krwawienia międzymiesiączkowe, krwawienia kontaktowe, krwiste upławy oraz bóle miednicy i podbrzusza.

Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i odpowiedzieć mu o swoich objawach. Lekarz zleci badania i dalsze postępowanie.

Podstawowe pytania dotyczące raka szyjki macicy zebrane zostały w jednym artykule, do lektury którego zachęcamy: https://portal.abczdrowie.pl/rak-szyjki-macicy-podstawowe-informacje.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.