Czy jednak mimo tego wyniku testu mogę być w ciąży?

Witam ostatni okres miałam 8 listopada w pierwszy dzień płodnych współżyłam z narzeczonym. Okres powinnam dostać jakoś 7-8 grudnia ale mój cykl nie jest regularny przeważnie najdluzej trwa do dnia 34. Test ciążowy zrobiłam 7 grudnia wtedy gdy miałam się spodziewać miesiączki. Lecz test wyszedł negatywny. Dzisiaj jej 11 grudnia i nadal nie mam okresu. A jakoś dwa albo 3 dni temu zauważyłam biało żółty śluz czasem gestu a czasem bardziej rzadszy. Czy jest możliwość taka ze Real ciążowy wyszedł negatywny a mogłabym być w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie wspomina Pani ile dni minęło od współżycia, gdy wykonała Pani test ciążowy – zakładam jednak, że minimum 10-14, a zatem wskazania testu ciążowego z pewnością są wiarygodne. Dla pewności może Pani oznaczyć poziom beta hCG w laboratorium, co jest najpewniejszym i najbardziej wiarygodnym sposobem na wykluczenie ciąży.

Więcej na temat testów ciążowych i tego, kiedy należy je wykonywać, by wynik nie był zafałszowany pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/test-ciazowy-po-ilu-dniach-dzialanie-rodzaje.

Skoro ma Pani nieregularne miesiączki, to niewykluczone, że brak menstruacji i tym razem spowodowany jest zaburzeniami cyklu. Natomiast warto stawić się na wizytę u ginekologa, by spróbować ustalić przyczynę braku regularnego krwawienia.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/brak-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.