Prawdopodobieństwo ciąży a wynik testów

Witam, miesiączkę powinnam dostać 5 lipca, tego dnia tak jak zwykle pierwszego dnia zamiast krwii dostrzegłam na majtkach brązową wydzielinę która zazwyczaj u mnie wskazywała początek okresu. Przez cały dzień już nic nie wyleciało, poczekałam dwa dni i zrobiłam test ciążowy który wyszedł negatywny, za kolejne dwa dni ponowiłam test i również wyszedł negatywny, po ośmiu dniach zrobiłam kolejny i był negatywny, po jedenastu dniach zrobiłam badania beta hcg i wyszło mi 1,2ml, jestem aktywna seksualnie od ponad roku. Chciałabym wiedzieć co zrobić w takiej sytuacji i czy jest możliwość, że mogę być w ciąży? Mam 19lat.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wynik beta hCG poniżej 5 ml kwalifikowany jest jako brak ciąży, co potwierdzają dodatkowo wykonane przez Panią testy ciążowe. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Natomiast nie napisała Pani nic na temat długości oraz regularności swoich cykli miesiączkowych. Proszę pamiętać, że w granicach normy mieszczą się te w zakresie 21-35 dni. Jeżeli wcześniej okres pojawiał się w regularnych odstępach, to warto udać się do ginekologa – nie zawsze brak miesiączki to ciąża, ale trzeba się liczyć z faktem, że to odstępstwo od normy może być wynikiem jakiejś nieprawidłowości w obrębie narządu rodnego lub gospodarki hormonalnej. Tutaj może Pani dowiedzieć się więcej o możliwych przyczynach zaburzeń cyklu: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.