Czy jeśli nie zrobię tygodniowej przerwy w antykoncepcji hormonalnej, to będę dobrze zabezpieczona?

Witam, Mam pytanie odnośnie antykoncepcji. Zażywam tabletki antykoncepcyjne, dzisiaj skończyłam opakowanie. Od tygodnia biorę je regularnie o tej samej godzinie, ale wcześniej zdarzało mi się o nich zapominać i zamiast wieczorem, zażywałam je rano. Jutro chciałabym od razu zacząć kolejne opakowanie bez tygodniowej przerwy, ponieważ wyjeżdżam i chciałabym przesunąć krwawienie. Czy to jest bezpieczne? Czy przez ten tydzień będę dobrze zabezpieczona czy powinnam stosować dodatkowo prezerwatywy?

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to dozwolone i możliwe. Nie jest konieczne stosowanie dodatkowej antykoncepcji.