Czy jest faktycznie ryzyko ciąży w tej sytuacji?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Nie biorę żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Mieisaczke mam co 27/28/29/30 dni. Raz się zdarzyło że miesiączka przesunęła mi się o tydzień. Zazwyczaj trwa 3/5 dni później to są tylko brunatne plamienia. Seks z partnerem odbył się w 1 dniu miesiaczki i w 3 dniu mkesjaczki. Bez zabezpieczenia. Ale w 5 dniu od 1 stosunku wzięłam tabletke ellaone. Czyli dokładnie po 105h. I czy jeśli plemniki dostałyby się do srodka jest szansa na zajście w ciążę???? Gdzie seks był podczas okresu a tabletka ellaone była wzieta praktycznie w 5 dniu cyklu gdzie już krwi nie było wcale.
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tabletka EllaOne jest awaryjnym środkiem antykoncepcyjnym, który może być stosowany do 120 godzin (5 dni) po niezabezpieczonym stosunku płciowym w celu zmniejszenia ryzyka zajścia w ciążę. Skuteczność tego środka jest najwyższa, jeśli zostanie ona przyjęta jak najszybciej po niezabezpieczonym stosunku płciowym.

W przypadku stosunku podczas miesiączki, ryzyko zajścia w ciążę jest zazwyczaj niskie, ponieważ jest to czas, kiedy jajeczko jest już wydalane z organizmu, a macica się oczyszcza. Jednakże każde ciało jest inne, a cykle menstruacyjne mogą się różnić, więc nie można tego wykluczyć

W Pani przypadku ciężko określić realne szanse na ciążę, jednak jeśli tabletka została przyjęta w odpowiednim czasie, to raczej są one bardzo niskie. Dla pewności zawsze może Pani wykonać test ciążowy, co najmniej 10 dni po stosunku.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/ellaone-co-naprawde-wiemy-o-tabletce-dzien-po

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.