Czy jest ryzyko ciąży na skutek seksu w dni niepłodne?

Witam, proszę o odpowiedź, czy mogę być w ciąży i jakie jest tego ryzyko. 13 dni temu uprawiałam seks z zabezpieczeniem, bez wytrysku. Gumka nie była pęknięta, sprawdzałam z partnerem. Seks był uprawiany w dni niepłodne, w ostatni dzień okresu, 5 dzień cyklu, gdy on trwa średnio 30 dni. Dzisiaj (13 dzień od stosunku) mam obrzmiałe i bolące piersi, a okres mam mieć dopiero za 2 tygodnie. Podczas stosunku była możliwość że przeniosłam preejakulat na palcach na gumkę lub łechtaczkę. Bardzo się stresuje, czy jest możliwość że jestem w ciąży?
KOBIETA, 24 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w Pani sytuacja szansa na ciążę jest raczej niewielka. Stosunek w dni niepłodne z użyciem prawidłowo założonego zabezpieczenia daje dużą pewność, że ochrona przed ciążą zadziałała.

Opisane przez Panią objawy, takie jak tkliwe i obrzmiałe piersi, są najprawdopodobniej znakiem owulacji. Wskazują na to same symptomy, jak i dzień, w którym się one pojawiły.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.